Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimas užtikrina, kad jums patekus į eismo įvykį, kitiems situacijoje dalyvaujantiems bus atlyginta patirta žala. Nesvarbu ar kalbame apie žalą automobiliui, turtui ar pačiam asmeniui. Išmoką nukentėjusi pusė gauna beveik visais atvejais. Tuo pasirūpina draudimo kompanija, tačiau yra keletas atvejų, kai žala gali būti išieškoma iš eismo įvykio kaltininko. Kokie jie?
Įvykio metu vairuotojas buvo išgėręs. Atvykus pareigūnams jis įpūtė daugiau nei 0,4 promilės ir buvo nustatytas bent lengvas girtumas. Tokiu atveju draudimo kompanija vis tiek pasirūpins išmoka nukentėjusiajam. Tačiau anksčiau ar vėliau draudimo kompanijos darbuotojai šią sumą išieškos iš kaltininko. Kuo daugiau nukentėjusiųjų, tuo labiau paplonės išgerti prie vairo nevengiančio vairuotojo piniginė.
Panaši baigtis gręsia ir to, kuris kitam vairuotojui žalos padarė tyčia. Nuolat pastebima atvejų, kai sukčiai inscenizuoja eismo įvykius, taip siekdami pasipelnyti. Tuomet siūloma eismo įvykį užregistruoti nekviečiant policijos pareigūnų, čia pat patiems užpildyti deklaraciją. Tačiau dokumentuose viskas pateikiama sukčiaus naudai, nes jau nuo pat pradžių viskas juk buvo surežisuota, tik tam, kad gautų draudimo išmoką. Aišku, visų atvejų sugauti nepavyksta, bet paaiškėjus melui, laukia rimti nemalonumai.
Taip pat problemų galite turėti jei važiuojate su techniškai netvarkingu automobiliu. Tarkim, padangos sudevėtos taip, kad transporto priemonės stabdymo kelias yra stipriai išilgėjęs. Specialistai ištirs šį faktą ir jei tikrai buvo važinėta su kone avarinės būklės automobiliu, draudimo išmoką teks krapštyti iš savo kišenės.
Dar vienas realus draudimo taisyklių pažeidimas - meluojama transporto priemonės paskirtis. Jei automobilis naudojamas kaip taksi ar su juo atliekami pavėžėjimo darbai, bet apie tai nebuvo pasakyta draudžiant. Taip pat jei automobilį eismo įvykio metu vairavo pilietis, turintis mažesnę vairavimo patirtį nei nurodyta įsigytame draudimo polise. Abiem šiais atvejais laukite bėdų.