Tikriausiai sutiksite, kad būstas ar kitas nekilnojamas turtas yra vienas brangiausių pirkinių. Vertę sukuria ne tik pastato sienos, bet ir jame sukaupti daiktai. Daugelis būsto savininkų pasirūpina jo draudimu: taip apsisaugoma nuo didelių finansinių nuostolių atsitikus nelaimei – įvykus vagystei, praūžus gamtos stichijai ar įsiplieskus gaisrui.
Vis dėlto, draudimo sutartis – dar ne viskas. Nepriklausomai nuo to, dar tik svarstote apie būsto draudimą ar jau esate sudarę sutartį, svarbu įvertinti visus niuansus ir atidžiai įsiskaityti į tai, kas parašyta smulkiu raštu. UADBB „Edrauda” komanda atkreipia dėmesį į dažniausias klaidas, kurios daromos apdraudžiant būstą ir atsako, kaip jų išvengti.
Reguliariai mokate fiksuotą įmoką draudimui. Nevėluojate, nepraleidžiate nė vieno mokėjimo. To būsto apsaugai turėtų pakakti, ar ne? Nors panašiai galvoja daugelis, viskas šiek tiek sudėtingiau. Deja, pasitaiko, kad žmonės tinkamai neįvertina, kiek iš tiesų kainuotų jų buto ar namo atstatymas kritiniu atveju. Tai suprantama: kyla medžiagų ir statybų kainos, sunku numatyti situaciją kelių metų perspektyvoje. Nepaisant to, tik žinodami, kiek tiksliai kainuotų Jūsų būsto atstatymas, galite būti ramus dėl sutarties sąlygų ir numatomos išmokos dydžio.
Pasikonsultuokite su nekilnojamo turto vertintojais ir statybų ekspertais, kurie padės įvertinti remonto darbų vertę. Taip pat pasidomėkite, ar draudimo bendrovė taiko lanksčias sąlygas. Pavyzdžiui, ar įsipareigoja atkurti būstą pagal tuo metu galiojančias remonto, statybos darbų kainas.
Būsto draudimas gana aiškiai apibrėžia draudžiamuosius įvykius, tačiau net ir šioje vietoje galima lengvai suklysti. Tai puikiai iliustruoja populiarus sprendimas būstą apsidrausti nuo stichinių nelaimių: įprasta manyti, kad gausite kompensaciją praūžus bet kokiai stichijai.
Visgi, daugelyje draudimo sutarčių griežtai apibrėžiama, kokios nelaimės garantuoja draudimo išmoką. Pavyzdžiui, vėtra laikomas vėjas, kurio greitis ne mažesnis kaip 18-30 m/s, snygis, liūtis kruša ir kitos gamtos stichijos taip pat turi gana griežtą reglamentavimą.
Gera žinia ta, kad susipažinus su plačiu nedraudžiamųjų įvykių sąrašu, galite situaciją pakreipti savo naudai ir suderėti kuo palankesnes ir lankstesnes draudimo sąlygas.
Būsto draudimas patikimai apsaugo Jūsų namus, tačiau jeigu dėl Jūsų kaltės nukentėjo ir kaimynai, toks draudimas žalos tretiesiems asmenims nekompensuos: teks gerai patuštinti savo kišenę. Didžiausia rizika kyla gyvenant daugiabučiuose: maždaug 80 proc. nelaimingų atsitikimų sudaro vandens žala, kai dėl santechnikos gedimo, vamzdžių trūkimo apliejami žemiau esantys būstai, sugadinami kaimynų baldai, būsto apdaila, elektronika.
Kaimynams padarytos žalos atlyginimas gali siekti kelias dešimtis tūkstančių eurų, todėl visada rekomenduojama šalia būsto draudimo įsigyti ir asmens civilinės atsakomybės draudimą.
Ieškote patikimo būsto draudimo be jokių paslėptų reikalavimų bei išlygų? Būsto, civilinės atsakomybės ir kitus draudimus galite rasti vienoje vietoje. Įvertinkite didžiausių Lietuvos draudimų bendrovių pasiūlymus ir sudarykite sutartį Jums palankiomis sąlygomis!