Patyrus vagystę ar įsilaužimą į namus, dažnai nukenčiama dvigubai. Prarandamas nemažai kainavęs ar didelę sentimentalią vertę turintis turtas, o vietoje buvusios namų idilės apima ilgai išliekantis nesaugumo pojūtis. Juk namuose šeimininkavo ir po Jums brangius daiktus rausėsi ilgapirščiai.
Kaip sumažinti vagystės riziką ir apsisaugoti nuo skaudžių finansinių pasekmių atsako UADBB „Edrauda” specialistai.
Nesidalinkite svarbia informacija. Įsigijote brangų automobilį, naują kompiuterį, o gal planuojate atostogas šiltuose kraštuose? Apie šias džiugias naujienas nereikėtų skelbti viešai (pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose). Jeigu šeimoje yra mokyklinio amžiaus vaikų, įspėkite, kad mažieji plačiai nesidalintų jautria informacija apie didelius pirkinius ar būsimas keliones.
Pažymėkite savo turtą. Tam tereikia apsilankyti artimiausioje policijos nuovadoje. Ant daiktų užklijuojamas lipdukas, kuris nurodo, kad šis daiktas yra užregistruotas policijoje. Lipdukas atbaido vagis, o sulaikymo atveju oficialiai pažymėtas ir registruotas turtas bus nedelsiant grąžintas Jums.
Palaikykite glaudų ryšį su kaimynais. Bičiulystė gali apsaugoti Jus nuo vagių dėmesio: kaimynai reaguos Jūsų kieme pastebėję įtartinus asmenis ir prisidės prie didesnio Jūsų būsto saugumo. Jeigu planuojate ilgesnę kelionę, patariama paprašyti artimųjų ar kaimynų, kad šie pasirūpintų reguliariu vejos pjovimu/sniego nukasimu, Jūsų pašto dėžutės ištuštinimu. Kitaip tariant, net ir išvykus sudarykite vaizdą, kad esate namuose.
Įvertinkite spynų, langų ir durų būklę. Sandarūs langai, tvirtos lauko durys ir patikimai veikiančios spynos yra vieni svarbiausių būsto saugumo garantų. Duris verta rakinti net dienos metu, Jums būnant namuose. Jeigu gyvenate bute pirmame aukšte, patariama įsigyti apsaugines grotas balkonui ir spynas langams.
Saugokite namų raktus. Niekada nesidalinkite bendru raktu su šeimos nariais, kiekvienas turėtų turėti atskirą jo kopiją. Praradus raktą, pasirūpinkite spynų keitimu: negalite būti užtikrinti ar juos tiesiog pametėte, ar raktai buvo sąmoningai ištraukti iš spynos.
Venkite palikti vertingus daiktus pastebimoje vietoje. Kiemas, lauko terasa ar balkonas tikrai nėra saugi vieta Jūsų vertybėms – aiškiai matomoje ir lengvai prieinamoje vietoje palikti daiktai tampa puikiu masalu vagišiams, todėl verčiau laikykite juos saugiai būsto viduje. Tuo tarpu brangenybes, dokumentus ir kitus ypač vertingus daiktus saugokite užrakintame seife.
Pasirūpinkite nuolatiniu būsto stebėjimu. Praktika rodo, kad aiškiai matomoje vietoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros puikiai atbaido ilgapirščius ir gali apsaugoti namą nuo įsilaužimo.
Apsidrauskite. Deja, net ir taikant visas galimas saugumo priemones, šimtaprocentinės apsaugos nuo įsilaužimo į būstą nėra. Ar tai reiškia, kad neįmanoma išvengti nuostolių? Anaiptol! Norint apsisaugoti nuo finansinės žalos įvykus vagystei verta rinktis būsto draudimą. Būsto draudimas taip pat pasitarnauja kitose gyvenimiškose situacijose: kaimynams užpylus butą, sugedus santechnikai, namuose įsiplieskus gaisrui ir dar daugiau.
Kviečiame nedelsti ir pasirūpinti būsto apsauga. Čia galite apsidrausti savo kilnojamą ir nekilnojamą turtą – greitai, veiksmingai ir už itin patrauklią kainą!