Nors per pastaruosius dešimtmečius vairavimo kultūra Lietuvoje pastebimai pagerėjo, avarijų ir sudaužytų automobilių skaičiai ir toliau gana dideli. Kokios dažniausios eismo įvykių priežastys ir kaip jų išvengti?
Praktika rodo, kad pagrindinė nelaimingų atsitikimų kelyje ir avarijų priežastis – žmogaus klaidos. Dažniausiai avarijos kyla dėl tokių veiksnių, kaip:
Nesaugus greitis
Dauguma ypač skaudžių avarijų įvyksta dėl greičio viršijimo. Skubant lengva nepastebėti kelio ženklų, į kelią įžengusių pėsčiųjų ar manevrą darančio automobilio. Negana to, nesaugus greitis lemia stipresnius sužalojimus ir didesnį avarijos mastą. Transporto priemonės stabdymo kelias pailgėja: jeigu lėtai važiuojantis automobilis sustoti gali praktiškai iš karto, įsibėgėjusi transporto priemonė kurį laiką slysta, atsitrenkia į kliūtį ir lemia itin skaudžius nuostolius.
Vairavimas išgėrus
Alkoholis ir vairavimas gali tapti mirtinu kokteiliu. Padidėjus alkoholio koncentracijai kraujyje, prailgėja organizmo reakcijos laikas į dirgiklius, suprastėja regėjimas, svaigsta galva. Apgirtęs žmogus negali priimti racionalių sprendimų ir tinkamai suvaldyti automobilio. Todėl labai svarbu išlikti budriems ir saugoti save bei artimuosius: nevairuoti išgėrus ir neleisti to daryti aplinkiniams.
Važiavimas techniškai netvarkingu automobiliu
Pasitaiko, kad vairuotojai nekreipia dėmesio į atsiradusius mažus gedimus ar nusidėvėjimus, atidėlioja atlikti profilaktinę automobilio patikrą. Iš pažiūros nedideli sutrikimai gali tapti avarijos priežastimi, todėl būkite dėmesingi. Reguliariai tikrinkite padangų būklę ir joms susidėvėjus, nedelsiant pakeiskite. Taip pat profilaktiškai patikrinkite visas automobilio sistemas ir, pastebėjus bet kokius pakitimus, kreipkitės į autoservisą.
Sudėtingos eismo sąlygos
Permainingas Lietuvos klimatas reiškia, kad sąlygos kelyje toli gražu ne idealios. Liūtys, sniegas, šlapdriba, ledas lemia slidžią kelio dangą, kuomet suvaldyti automobilį reikia išties gerų vairavimo įgūdžių ir patirties. Daug žalos pridaro ir prastas matomumas dėl rūko. Siekiant išvengti nelaimių suprastėjus orams, svarbu laiku pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines, laikytis saugaus greičio ir atstumo nuo kitų transporto priemonių.
Atidumas kelyje gali išgelbėti gyvybę, tačiau avarijos rizika išlieka net ir būnant budriems. Todėl verta pasirūpinti papildomu saugikliu: privalomuoju ir KASKO automobilio draudimu, kuris padės išvengti finansinių nuostolių įvykus eismo įvykiui. KASKO padengs avarijos metu patirtą turtinę ir sveikatos žalą, gydymo išlaidas ir dar daugiau.
Tai draudimas, kuris gali būti lengvai pritaikomas įvairiems poreikiams. Pavyzdžiui, yra galimybė įsigyti vairuotojo ir keleivių draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Taigi, kokios bus draudimo sąlygos ir galutinė poliso kaina, priklauso nuo Jūsų.
Apsidrausti automobilį internetu – paprasčiau nei bet kada anksčiau: