edrauda.lt Naujienos






Kokius automobilius lietuviai perka dažniausiai?

Nepaisant infliacijos, sudėtingo popandeminio laikotarpio ir kitų iššūkių, ekspertai pastebi, kad lietuviai ir toliau skuba atnaujinti savo automobilius. Kokios transporto priemonės populiariausios? 

Prioritetas – japonų ir korėjiečių automobiliams

Remiantis „Swedbank“ analitikų paskelbtais duomenimis, lietuviai noriai perka naujus automobilius. Šioje kategorijoje mėgstamiausi japonų ir korėjiečių automobiliai: pirmąją vietą pagal populiarumą užima „Toyota“ modeliai, po jų seka korėjiečių KIA automobiliai. Šiems mažai nusileidžia korėjietiški „Hyundai“ modeliai. Banko duomenimis, „Toyota“ automobiliai populiarūs ir perkant dėvėtas transporto priemones. Antroje vietoje rikiuojasi „Volkswagen“, o trečioje – BMW modeliai. 

Nuo gyventojų perkant transporto priemones neatsilieka ir įmonės. Verslas noriai perka dėvėtus ir naujus „Toyota“, „Škoda“, „Volkswagen“ bei „Peugeot“ markių automobilius.

Lizingas ir skaičiai

Duomenys rodo, kad gyventojai ir verslas, perkant automobilį neretai rinkosi lizingo sutartis:

  • Gyventojai, perkantis naujus automobilius, sudarė lizingo sutartis, kurių vidutinė vertė pernai metais siekė apie 23 tūkst. eurų. 
  • Taip pat noriai buvo sudaromos lizingo sutartys perkant naudotus automobilius. Jos vidutiniškai siekė apie 14,7 tūkst. eurų. 
  • Mažiau taršių, aplinkai draugiškų transporto priemonių vidutinė lizingo sutarties vertė siekė apie 21,7 tūkst. eurų.
  • Verslas sudarė lizingo sutartis, kurios vidutiniškai siekė 25,5 tūkst. eurų.

Didesnis dėmesys – aplinkai draugiškiems automobiliams

Specialistai atkreipia dėmesį į 2021-2022 m. stipriai augantį aplinkai draugiškų automobilių poreikį. Preliminariais duomenimis maždaug kas trečias 2021 metais lizingo būdu įsigytas automobilis buvo mažai taršus. Į šią kategoriją patenka transporto priemonės, kurių anglies dvideginio (CO2) emisija yra ne didesnė kaip 130 g/km. Tai elektromobiliai, hibridiniai automobiliai.

Tikėtina, kad gyventojus patraukia gerokai žemesnės tokių automobilių eksploatacijos sąnaudos ir palankios įsigijimo sąlygos ir lengvatos, kurios taikomos ir fiziniams asmenims, ir įmonėms. Lietuva šiuo metu yra vienintelė Europos valstybė, kuri numato paramą perkant elektromobilius. Pavyzdžiui, perkant naują (ne senesnį, kaip 6 mėn.) lengvąjį elektromobilį, galima kompensacija iki 5 tūkst. eurų Įsigyjant dėvėtą elektromobilį, gali būti suteikiama iki 2,5 tūkst. eurų parama. 

Negana to, elektrinės transporto priemonės yra gera alternatyva degalams, kurių kainos šiuo metu labai nepastovios. Dar vienas veiksnys, dėl ko žmonės drąsiau renkasi mažiau taršų transportą – rūpestis tvaresne aplinka ir ekologija.