Jau praeitais metais pasirodė straipsnių, kalbančių apie po šaltojo metų laiko stipriai pablogėjusią kelių būklę ir dėl to padarytą didžiulę žalą automobiliams. Buvo aiškinama, kad ši situacija susiformavo dėl permainingų oro sąlygų. Panašu, kad šiemet situacija ne ką geresnė, tad jau dabar kalbama apie būsimus milžiniškus nuostolius.
Dauguma mūsų esame linkę kaltinti kelininkus bei miesto atstovus, neva jie laiku nesiima tinkamų priemonių ir netvarko kelių. Tačiau „kaltininkų“ yra ir daugiau. Įprastai kelių dangos pažeidimai atsiranda labai paprastu būdu. Drėgnomis dienomis mažesni ar didesni plyšiai prisipildo vandens. Jei šiai drėgmei nespėjus susigerti ar išgaruoti smogia minusas, vanduo virsta ledu. Kaip žinome - ledas plečiasi, taip net ir mažiausias kelio įtrūkis ima didėti. Vėliau per šiuos naujai atsiradusius defektus važiuoja dideli kiekiai transporto priemonių ir tai dar labiau pablogina situaciją. Įsi
Žmonės įprastai keliauja tais pačiais keliais - į darbą, namus, veža vaikus į darželius bei mokyklas. Dėl šios priežasties jaučiasi pažįstantys savo maršrutą, žinantys kiekvienos jo atkarpos kokybę. Šie žmonės dažniausiai ir nukenčia, nes atsivėrusios netikėtos duobės nemaloniai nustebina - gali prakirsti padangą ar sugadinti važiuoklę.
Draudikai primena, kad nesvarbu kokį transporto priemonės draudimą turėtumėte, iš kelio savininko ar už priežiūrą atsakingos įmonės galima reikalauti atlyginti padarytą žalą. Tačiau jei neturite „Kasko“, visą sudėtingą procedūrą teks išsiaiškinti bei atlikti patiems. Turintys „Kasko“ gali jaustis gerokai ramesni - žalos vertinimu ir kompensacija rūpinasi draudimo bendrovė.
Norime priminti kad kiekvienos draudimo įmonės siūlomas „Kasko“ draudimas šiek tiek skiriasi, žalas ir kompensacijas gali skaičiuoti kiek kitaip. Dėl to verta palyginti keleto bendrovių siūlomas sąlygas ir išsirinkti jums tinkamiausią. Tai galite padaryti čia: www.edrauda.lt