edrauda.lt Naujienos






Kaip paruošti automobilį pavasariui?

Šiltojo laikotarpio dar teks palaukti, tačiau jau dabar galima pradėti planuoti būsimus darbus, o gal net pataupyti laukiančioms išlaidoms. Kaip ir kasmet pasikartokime, ką būtina padaryti, kad pavasarį sutiktumėte be streso.

Pirma taisyklė, kurią dauguma žino kone atmintinai - padangų keitimas. Šis punktas turi dvi datas. Pirmoji žymima kaip žiemos sezonas, o paskutinė diena kai reikia pasirūpinti dygliuotomis padangomis - lapkričio 10 d. Vėl važinėti tik su vasarinėmis padangas nurodoma nuo balandžio 10 d. Tam dar yra daug laiko, bet žvalgytis galima jau dabar. Jei yra poreikis naujų įsigijimui, galbūt šiuo metu tai galima padaryti geresnėmis sąlygomis, o pasikeisite kai jau bus būtina.

Kadangi žiemą barstomi keliai, įvairiose transporto priemonės ertmėse kaupiasi druskos, ašilus jos tirpsta ir skatina eroziją. Ypač daug druskų susikaupia ant dugno, ant tos vietos, kuri turi artimiausią kontaktą su kelio danga. Tačiau nepamirškite ir tų vietų kur pažeistas dažų sluoksnis, jos kritinės ir tinkamai neprižiūrint žala gali būti neatitaisoma. 

Šaltis taip pat gali pažeisti valytuvų gumą ir su laiku jie ne švariai nuvalo langus, o ima templioti juos. Šaltis taip pat gali pažeisti įvairius laidus, tad profilaktinis patikrinimas sveikintinas dalykas. Viskas, kas pagaminta iš gumos, yra rizikos zonoje. Gerai žinome, kad guma prie žemos temperatūros kietėja, tad apžiūrėkite vamzdelius, laidus, net diržų būklę, kurie dėl užsitęsusios žiemos gali būti įtrūkę.

Kadangi žiemą nenaudojame vėdinimo sistemos, ten susikaupia dulkės, kurios vėliau trukdo sklandžiam sistemos veikimui.

Derėtų pasirūpinti ne tik išorės plovimu ir profilaktika, vidus taip pat kenčia temperatūrų kaitą. Vairui, stabdžių ar akseleratoriaus pedalų valymui nenaudokite riebių valymo priemonių, tam gali pakakti vandeniu sudrėkintos šluostės, mat po įvairių chemikalų šie elementai tampa slidūs. Valykite ne tik matomas vietas, bet ir tarpus, briaunas, slenksčius. Rekomenduojame bent kartą atlikti generalinę tvarką, galbūt netgi nuvežti į specializuotą vietą, kur tuo pasirūpins profesionalai. Tokį servisą gali leisti kone kiekvienas, juk to kartoti nereikia kiekviena mėnesį.

Dar vienas svarbus niuansas - skysčių patikrinimas. Jau minėjome, kad verta įsitikinti ar vamzdeliai vis dar kokybiški, prie to pačio galima pažiūrėti, kokia situacija su automobilio skysčiais ir alyva. Kalbame apie stabdžių, aušinimo sistemos, vairo stiprintuvo ir langų plovimo skysčius, taip pat - variklio alyva. Jei naudojote žiemai pritaikytą langų skystį, nepamirškite pakeisti jo į labiau tinkamą vasariniam laikui - jis veiks gerokai efektyviau.